Květen

- sraz dětí v MŠ do 730 hodin

14.5.2013 - Fotografování

- společné foto

14.5.2013 - " Voňavé odpoledne pro maminky"

- maminky zveme vás srdečně na " odpolední dýchánek" se svými zlatíčky od 16 hodin

21.5.2013 -  Dopravní hřiště

- sraz dětí v MŠ do 7,30 hodin

31.5.2013 - Olympiáda

- oslava sportem Den dětí v ZŠ Dobiášova

- sraz dětí v MŠ do 7,45 hodin

- s sebou : bílé, třídní triko s pampeliškou - nové děti- bílé obyčejné triko

sportovní obuv s bílou podrážkou

tepláky

Prosíme, ráno děti přiveďte už oblečeny ve sportovním!!!

KOUTEK PRO DĚTI A RODIČE - tip na výlet

Dlaskův statek

Součástí Muzea Českého ráje v Turnově je národopisné expozice na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova, který se nachází 3 km od Turnova (směr Železný Brod – silnice E65, vlaková zastávka Turnov-Dolánky, pěšky od muzea cca 20 min.).

Dlaskův statek je typickou ukázkou tradiční lidové architektury turnovského typu z konce 18. století. Původními majiteli statku byla rodina sedláků Dlasků, z nichž nejznámějším byl Josef Dlask, narozený v roce 1782. Lidový písmák, dolánecký rychtář a novátorský hospodář byl významnou postavou regionální historie. Roubený Dlaskův statek s typickou pojizerskou skládanou lomenicí a pavlačí je od roku 2010 národní kulturní památkou. Při vchodu do usedlosti se nachází socha Panny Marie z roku 1784 a patrový roubený špýchar, který sem byl v šedesátých letech 20. století přenesen z Malého Rohozce.

Od r. 1967 je celý areál součástí národopisného oddělení Muzea Českého ráje v Turnově, které objekt v r. 1969 zpřístupnilo veřejnosti. V současné době se zde nachází stálá expozice lidového interiéru a podomácké výroby v oblasti Pojizeří, doplněná o krátkodobé tématické výstavy. Dvůr obehnaný unikátní trámcovou hradbou ožívá několikrát do roka, zvláště o Velikonocích, posvícení nebo masopustu, tradičními lidovými slavnostmi.

leden zavřeno
únor pouze 2. 2. 2013 – Masopust
březen otevřeno od soboty 30. 3. 2013 9.00 – 16.00 hod.
duben denně kromě pondělí  9.00 – 16.00 hod.
květen denně kromě pondělí  9.00 – 16.00 hod.
červen denně kromě pondělí  9.00 – 17.00 hod.
červenec denně kromě pondělí  9.00 – 17.00 hod.
srpen denně kromě pondělí  9.00 – 17.00 hod.
září denně kromě pondělí  9.00 – 16.00 hod.
říjen denně kromě pondělí  9.00 – 16.00 hod.
listopad zavřeno
prosinec otevřeno denně kromě pondělí  9.00 – 16.00 hod.

Dále můžete v Turnově navštívit, blízko Dlaskoba statku :

Zrcadlová Koza

Na zrcadlové Koze se snažíme vytvořit příjemné místo pro Vaší relaxaci a odpočinek. K tomu také patří sportovní vyžití. Možností, jak u nás strávit den, je nepřeberně. Záleží jenom na Vás, co si vyberete.

podzimni-jizera-27

Vodáctví patří k Zrcadlové Koze stejně neodmyslitelně, jako polodrahokamy ke Kozákovu nebo dobré pivo k Českému Ráji. Naše půjčovna lodí na Jizeře je vám zcela k dispozici a můžeme vám nabídnout celodenní i pouze několika hodinové vodácké výlety. Naše kanoe Samba a rafty Denali uvezou celou rodinu, ale také například třídní výlet nebo všechny firemní zaměstnance.

Pro rodiny s dětmi doporučujeme půldenní výlet z Malé Skály, kde vás čeká klidný úsek řekyx Jizery, ze kterého buduo mít děti radost a vy se budete můžete kochat přírodními krásami okolo se klikatících břehů. Pro vodáky, kterým dvě hodinky na Jizeře nestačí můžeme doporučit začátek trasy ve Spálově a sjezd známé peřeje Paraplíčko. Ta sice vžene začátečníkům adrenalin do žil a přinese vám vzpomínky, na které budete večer v restauraci u Zrcadlové Kozy s úsměvem vzpomínat.

Kolobezky-03

Koloběžky zažívají nebývalé znovuzrození! Naše půjčovna raftů a kanoí nově zahrnuje také trekové koloběžky v perfektním stavu. Můžete se tak například nechat vyvézt na Kozákov a cestu ukončit jak jinak než v restauracim Zrcadlová Koza. Ani místní a lesní cesty nejsou pro n aše koloběžky překážkou.

Starší ročníky se zcela jistě vrátí do dětských let a vzpomenou si na zábavu, kterou si na koloběžce užili. Naše koloběžky můžeme doporučit i dětským návštěvníkům. Jakmile ovládají jízdu na kole, zcela jistě si zamilují itento způsob rekreačnho pohybu.

Pro nejmenší

Houpačky a projelzačky

Restaurace v Českém Ráji by nebyla kompletní, pokud nemůže nabídnout zábavu i pro nejmenší. Také my myslíme na vaše ratolesti, a proto se mohou děti pohoupat, sklouznout nebo povozit na našich dobře udržovaných atrakcích.

Domácí zvířata

Pokud dětem zbyde dostatek sil i po prozkoumání našich atrakcí, máme pro ně ještě jedno lákadlo, tím je naše malá farma. Zde si můžou všichni zblízka prohlédnout naše ochočená zvířata…