Zvláštní zápis info

Kritéria pro přijetí k předškolnímu vzdělávání:

Kritéria pro stanovení pořadí přijetí dětí do mateřských škol pro školní rok 2022/2023 v termínu zvláštního zápisu dle zákona č. 561/2004 Sb. Zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a zákona č. 67/2022 Sb. Zákon o opatřeních v oblasti školství v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace.

Kritéria zápisu:

1. Vízum pro cizince s dočasnou ochranou k pobytu nad 90 dní za účelem strpění pobytu na území ČR přidělené po 24.2.2022 a doložené uděleným vízovým štítkem nebo razítkem v cestovním pasu
  2. Trvalý pobyt v Liberci ve školském obvodu zvolené mateřské školy, kdy pro všechny mateřské školy zřizované Statutárním městem Liberec je stanoven jediný školský obvod.
  3. Dítě v posledním roce před zahájením povinné školní docházky narozené do 31.8.2017 nebo dítě s odkladem povinné školní docházky narozené do 31.8.2016 a dříve.

Správní řízení probíhá standartním způsobem, je nutné doložit:
1. k nahlédnutí originál (nikoli kopii) dokladu totožnosti dítěte a totožnosti zákonného zástupce, včetně víza sdočasnou ochranou (po 24. 2. 2022)
2. prokazatelné doložení místa pobytu dítěte
3. žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání (ke stažení na webu školy)
4. potvrzení českého praktického lékaře pro děti a dorost o povinném očkování,
imunitě či kontraindikaci (ke stažení na webu školy)

Žádosti budou řádně zaevidovány

-  9. 6. 2022 - 10:00 -12:00
-  Pokud to bude umožňovat kapacita školy, bude přijat počet dětí do doplnění volných míst ve škole
- Jestliže  z kapacitních důvodů nebude možné přijmout děti z Ukrajiny, ředitelka
  informuje zřizovatele.

Mgr. Marie Vrkoslavová, ředitelka školy