Rozhodnutí krizového štábu

statutární město Liberec rozhodnutím krizového štábu zavírá své mateřské školy pro běžnou veřejnost.

S platností od úterý 17. března budou na dobu neurčitou k předškolnímu vzdělávání přebírány už jen děti rodičů těchto profesí:

-          zaměstnanci bezpečnostních sborů,

-          zaměstnanci obecní policie,

-          zaměstnanci poskytovatelů zdravotních služeb,

-          zaměstnanci poskytovatelů sociálních služeb (zejména pak služeb sociální péče a služeb sociální prevence dle zák. 108/2006 Sb. zákon o sociálních službách),

-          zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,

-          příslušníci ozbrojených sil.

Děti rodičů výše vytčených profesí se zatím budou scházet ve svých domovských mateřských školách, podle jejich celkového počtu je pak lze v dalších dnech dislokovat do menšího počtu škol.

Od středy 18. března nabídne statutární město Liberec  péči o děti předškolního a mladšího školního věku, maximálně však do věku 10 let. Půjde ale jen opět o děti rodičů výše vybraných profesí.

Základnou pro ně bude ZŠ Ještědská počínaje 8:00 hod. Minimálně první den musejí své děti přímo ve škole předat rodiče, to je podmínkou!

Děti musí mít s sebou (samozřejmě vše řádně označené):

• 2 svačiny
  • dostatek pití
  • přezuvky (bačkůrky)
  • přiměřené oblečení (i na ven – např. přechod v nutných případech mezi pavilony venkovní částí areálu školy)

Vstup do pavilonu bude zřetelně označen. Při přejímání dětí budou 1. den (18.3.) přítomny  zástupkyně odboru sociální péče SML, které budou evidovat údaje o dětech a rodičích (např. alergie, sdělení profese atp.). Ochranné a desinfekční prostředky zajišťuje krizové oddělení SML a dle jejich sdělení budou ráno na škole k dispozici. Zpočátku bude péče o předškolní děti zajištěna pedagogy MŠ Hvězdička.

Stravování (oběd) poskytne p. Vaníčková (Gastron).

Stále platí dříve sdělené, tzv. ranní filtr, skupiny do 15 dětí.

Mgr. Marie Vrkoslavová, ředitelka školy