Den dětí

Na svátek všech dětí se nesmí zapomínat ani když je u Berušek jenom hrstka dětí. O MDD se dozvěděl i náš kamarád Ferda mravenec a v pondělí se za námi vydal. Společně s jeho příběhem z pohádkové knížky jsme se proměnili v mravence, vyzkoušeli si tíhu klacíků a jehličí při stavbě mraveniště, cestou jsme zdolávali překážky, které nám les připravil a pak jsme se nechali ukolíbat poslechem houpavých tónů Mravenčí ukolébavky.

Když jsme se po té dřině zotavili, přišel déšť. Už už jsme si mysleli, že nás velké kapky utlučou, nakonec jsme však narazili na ulitu starého hlemýždě, který nám poskytl útočiště. Kapky vody jsme si nakonec vykouzlili pokusem, kdy jsme do oleje kapátkem přidávaly obarvenou vodu a pozorovali jsme, co se stane.

Abychom si užili přírodu a krásné slunečné počasí, vydali jsme se ven, kam jsme s sebou vzali mravenčí bludiště. Do nich jsme nechali nalézt opravdové mravence a drželi jsme pěstičky, aby se mravenci ze záhadných labyrintů dostali. Kdo měl chuť, vyzkoušel si beruščí závody a nakonec nám Ferda za naše usílí schoval poklad. Medaile a pitíčko nakonec našly všechny děti a mohli jsme si na závěr jít připít dětským šampaňským.

Během dne jsme naše bříška těšili nejrůznějšími dobrotami, za které rodičům moc děkujeme!